Jak stylowo urządzić małe mieszkanie z płytkami Floor Gres?

Nie każdy z nas może pozwolić sobie na kupno dużego domu czy mieszkania. Większość młodych osób decyduje się więc na przytulne kawalerki, które pozwalają nam poczuć, że posiadamy własną, prywatną przestrzeń życiową. Jeżeli ty także jesteś właścicielem małego mieszkania, to z pewnością przydadzą ci się porady dotyczące tego jak w pełni wykorzystać potencjał tkwiący w tymże pomieszczeniu, tak aby mówiło ono jak najwięcej o nas.

Mała kuchnio-jadalnia

W urządzaniu małego metrażu słowem-kluczem będzie funkcjonalność. Najlepszym rozwiązaniem będą rozwiązania typu dwa w jednym. Postaraj się w ten sposób zorganizować kuchnię, aby znalazło się w niej miejsce nie tylko na sprzęt AGD, ale także stolik przy którym będziecie mogli zasiąść do wspólnego posiłku. Do małych kuchni idealnie nadadzą się jasne materiały: płytki podłogowe Poznań, odporne na wilgoć panele, czy kamień. Najlepiej wybierać materiały znanych mater na przykład Radaway Poznań, Floor Gres, Atlas Concorde, Argelith, Casalgrande Padana, dzięki temu uzyskamy gwarancję bezpieczeństwa i i solidności. Dobór odpowiednich materiałów na podłogę i ścianę jest szczególnie ważny w takim pomieszczeniu jak kuchnia, w którym wiele się dzieje i które narażone jest na działanie wszelkiego rodzaju zabrudzeń, wody i wysokiej temperatury. Dobrej jakości płytki pomogą nam na przykład na długo zachować idealny wygląd kuchni, a my nie będziemy musieli się martwić o ewentualne zabrudzenia. W małej kuchni dobrze sprawdzą się meble ułożone w kształt kwadratu, prostokąta lub litery L. Pamiętajmy, aby zadbać o odpowiednie strefy – mycia, przygotowania i przechowywania posiłków. Zadbajmy o to, aby szafki były dostosowane do naszego wzrostu, a także stylu naszego domu.

Funkcjonalna łazienka

Drugim problematycznym pomieszczeniem na małym metrażu może być łazienka. Pomieszczenie to musi być dokładnie oddzielone od pozostałych, aby stwarzać atmosferę intymności i komfortu. Na mniejszym metrażu najlepiej zdecydować się na toaletę w minimalistycznym stylu, aby nie stworzyć wrażenia przesytu. Łazienka powinna wyglądać schludnie i sprawiać wrażenie przestrzenności. Idealnym rozwiązaniem w takim pomieszczeniu będą solidniejsze materiały odporne na działanie wody, wilgoci i koniecznie wyróżniające się antypoślizgowością. Takim materiałem są na przykład dobrej jakości płytki łazienkowe Poznań, płytki kwasoodporne, płytki tarasowe, płytki przemysłowe. Materiały te dobrze zniosą panujące w pomieszczeniu warunki, a także sprawią, że przestrzeń będzie wyglądała zdecydowanie bardziej estetycznie. W mniejszej łazience warto decydować się na jasne dodatki, a także jasne światła i lustra, które wzmocnią efekt przestrzenności.

Miejsce na sen

Nawet w najmniejszym mieszkaniu powinniśmy zadbać o wydzielenie strefy przeznaczonej na sen. Łóżko czy materac koniecznie powinno znajdować się w miejscu spokojnym, zacienionym, stwarzającym odpowiednie warunki dla relaksu. Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na zajęcie całego pokoju, pomyśl o wydzieleniu jego części za pomocą wnęk czy kotar, które oddzielą łóżko od reszty pomieszczenia, stwarzając nastrój intymności i spokoju. Jedno jest pewne – łóżko musi być wygodne. Warto dokładnie sprawdzić je przed zakupem.

Dodatkowe miejsce – biuro, strefa relaksu

Pamiętaj także, aby zadbać o wydzielenie stref nauki-pracy oraz relaksu. Czasem odpowiednie ustawanie mebli, czy dobór dodatków mogą zagwarantować odpowiedni efekt końcowy. Warto poszukać inspiracji w sieci, a także zwiedzić ulubione sklepy z meblami i dekoracjami. W ten sposób z pewnością stworzysz idealnie dopasowaną do swoich potrzeb przestrzeń, nawet w najmniejszym mieszkaniu.