poznań

Kamienica czy blok

Firmy deweloperskie oferują dzisiaj na rynku nowoczesne, innowacyjne mieszkania, które z wielu względów znajdują się w kręgu zainteresowania osób poszukujących nieruchomości mieszkalnej na sprzedaż. Niemniej jednak warto mieć świadomość tego, iż oprócz nowych inwestycji deweloperzy starają się realizować również inne, często bardziej wymagające projekty związane na przykład z rewitalizacją starych, zabytkowych kamienic. Obie opcje mają swoje plusy i minusy, które z pewnością warto poznać przed podjęciem decyzji o zakupie określonej nieruchomości. Podczas poszukiwań trzeba również zdać sobie sprawę z tego, że pośpiech nie jest dobrym doradcą, a nad wyborem jednego mieszkania warto zastanowić się przynajmniej dwa razy.

Tendencje na innowacyjnym rynku deweloperskim

Którą opcję firmy deweloperskie wybierają najczęściej? Okazuje się, że mimo wszystko wciąż w cenie są przede wszystkim nowe inwestycje, w które deweloperzy inwestują od początku do końca. Innymi słowy tworzą je rzeczywiście od zera. Niemniej jednak zainteresowanie kamienicami na przestrzeni ostatnich kilku lat cyklicznie rosło. Ciekawe projekty związane z rewitalizacją takich nieruchomości znajdziemy między innymi na stronie http://www.wechta.pl/ gdzie co ciekawe zamieszczone są również projekty związane z budową całkiem nowych obiektów mieszkalnych. Jak się zatem okazuje poziom inwestowania w nowe i stare nieruchomości może się za jakiś czas konkurencyjnie wyrównać.

Charakterystyka nowych nieruchomości deweloperskich

W nowych nieruchomościach deweloperskich znajdziemy funkcjonalne i nowoczesne rozplanowanie przestrzeni. Budowane obiekty dostosowane są do potrzeb współczesnej rodziny, co w przypadku kamienic nie zawsze jest możliwe (deweloperzy mogą nie otrzymać pozwolenia na przykład na zmianę układu pomieszczeń). Plusem inwestycji deweloperskich tego typu jest często ich lokalizacja. Nowe obiekty powstają w otoczeniu parków i zieleni, tymczasem na lokalizację kamienic nie można mieć siłą rzeczy większego wpływu.

Charakterystyka nieruchomości odnowionych

Kamienice wyróżniają się przede wszystkim niezwykłą estetyką, której często w nowych budynkach brakuje. Kameralny klimat i zabytkowe elewacje z pewnością przyciągną uwagę niejednej osoby poszukującej mieszkania. Plusem takich nieruchomości są także przestronne pomieszczenia i wysokie sufity (nierzadko wysokość pomieszczeń przekracza 3 metry, dzięki czemu w kamienicach doskonale sprawdzają się chociażby antresole). Co więcej kamienice często mają wartość historyczną, czego jeszcze długo nie będzie można powiedzieć o nowych nieruchomościach deweloperskich.

Jak się okazuje, trudno tak naprawdę ostatecznie stwierdzić, która opcja – odnowiona kamienica czy nowoczesny blok mieszkalny – będzie lepszą alternatywą. I chyba na tym polega piękno obu rozwiązań. Tak naprawdę ostateczną decyzję podejmiemy nie na podstawie ogólnych opinii. Liczy się bowiem nasze zdanie i osobiste upodobania, które przełożą się w przyszłości na komfortowe i bezpieczne mieszkanie naszych marzeń.