szczotki dla psa

Kocie ‚must have’

Koty to niezwykle intrygujące i tajemnicze stworzenia. Bardzo często właściciele takich zwierząt domowych żartują sobie, iż tak naprawdę to niepozorne mruczki rządzą w domu na co dzień. I doskonale wiedzą, jak zawładnąć sercem każdego domownika. Poranne mruczenie, ocieranie głowy o nasze nogi i niezaprzeczalny, uroczy wygląd to najbardziej niebezpieczna broń kocich przyjaciół. W efekcie, nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo rozpieszczamy i pielęgnujemy te – chyba tylko na pozór – niezależne i zdystansowane stworzonka. Każdy właściciel kota powinien zapewnić swojemu zwierzakowi tak zwane kocie ‚must have’, czyli innymi słowy produkty, bez których kot nie będzie prawidłowo funkcjonował. O czym warto zatem pamiętać, gdy zapraszamy do naszego domu kota?

Akcesoria do pielęgnacji

Koty uwielbiają czesanie i drapanie, dlatego warto wyposażyć się w specjalną szczotkę do wyczesywania kociego futerka. Wybrany produkt warto dostosować do włosia naszego pupila, dlatego jeśli mamy wątpliwości, warto podpytać się o optymalną szczotkę sprzedawcy w sklepie zoologicznym. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się szczotki zolux producent zagwarantuje nam bowiem nie tylko jakość, ale również łatwość czyszczenia i solidność wykonania. Szczególnie praktyczne okazują się szczotki z chowającymi się igiełkami. Dzięki jednemu przyciskowi wyczesujące igiełki znikają pod obudową, a sierść można szybko usunąć ze szczotki.

Kuwety dla kotów

Bardzo ważnym elementem w każdym domu, w którym mieszka kot jest oczywiście kuweta. Tę ostatnią należy zakupić nawet wtedy, gdy kot jest wychodzący. Produkt warto umieścić w miejscu łatwo dostępnym, ale jednocześnie ustronnym.

Legowiska i zabawki

Kot powinien posiadać w domu swoje miejsce. Legowisko z ulubionymi zabawkami bądź zabudowany domek z pewnością przyciągnie uwagę pupila. Nawet wtedy, gdy czasami lubi spędzać czas na kanapie, krześle czy w innym dziwnym miejscu. Podobnie jak w przypadku kuwety, legowisko powinno znaleźć się w dostępnym dla kota miejscu. Z drugiej strony w miarę możliwości warto zapewnić zwierzakowi prywatność.