Okna Fakro – rodzaje

Jeśli chodzi o okna dachowe Fakro cena waha się w zależności od rodzaju okien. Nie ulga jednak żadnej wątpliwości to, że najlepsze ceny są na Velshop.pl. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie charakterystykę poszczególnych rodzajów okien, by łatwiej byłoby Ci wybrać coś dla siebie.

1. Okna obrotowe trzyszybowe. Są to jedne z najbardziej popularnych i jednocześnie najchętniej wybieranych okien. Wykonane zostały z najwyższej jakości drewna sosnowego, które zaimpregnowano próżniowo i pomalowano dwukrotnie ekologicznym lakierem akrylowym. Pakiet szybowy został wypełniony argonem. Zewnętrzna szyba jest hartowana, co oznacza, że jest odporna na wszelkie uszkodzenia, a szyba wewnętrzna została pokryta powłoką niskoemisyjną. To z kolei sprawia, że w pokoju panuje optymalna temperatura. Zapobiega ona wychłodzeniu oraz przegrzaniu pokoju.
Okna dachowe Fakro cena pozwalają na znaczne Obniżenie wysokości rachunków za ogrzewanie. Ponadto posiadają wyjątkowo dużą powierzchnię przeszkloną, dzięki czemu doskonale doświetlają wszelkie pomieszczenia zlokalizowane na poddaszach. Okno to otwiera się obrotowo do kąta 180°, zastosowanie zasuwki blokującej uniemożliwia niepożądane ruchy okna dlatego bez problemu je umyjesz, także od zewnętrznej strony. Produkty posiadają automatyczne nawiewniki V40P i są wykonane w technologii topSafe, która zabezpiecza przed włamaniem.

2. Okna uchylno-obrotowe preSelect. Są to innowacyjne produkty, które na tle innych wyróżniają się tym, że posiadają, jak sama nazwa wskazuje, dwie opcje otwierania. Możesz uchylać je do kąta 35° i obracać o 180°. Za zmianę sposobu otwierania odpowiedzialny jest przełącznik preSelect, który znajduje się w połowie wysokości ościeżnicy, jest on dostępny po otwarciu skrzydła. Okna dachowe Fakro uchylno-obrotowe także wyposażone zostały w zasuwkę blokującą, która sprawia, że utrzymanie okna w nienagannej czystości, zarówno od wewnątrz jak i zewnątrz, nie stanowi żadnego problemu. Standardowa wersja tego typu okien dostępna jest z energooszczędnym pakietem szybowym U3. Istnieje opcja doboru różnego rodzaju akcesoriów.

3. Okna obrotowe Z-Wave. Są to okna dla ludzi, którzy szczególnie cenią sobie innowacyjne rozwiązania i komfort użytkowania okien. Te Okna dachowe Fakro cena wyposażone są w centralki, siłowniki i transformatory. Dzięki temu możliwe jest elektryczne sterowanie oknem. Nie musisz ruszać się z miejsca, by je otworzyć, zamknąć, opuścić lub podnieść roletę. Aby rozłączyć skrzydło z siłownikiem wystarczy przekręcić klamkę o 90°. Okna zostały wzbogacone automatycznym nawiewnikiem V40P. Umożliwia on automatyczną regulację wielkości kanału, przez który przepływa powietrze, dlatego pomieszczenia na poddaszu są zawsze przewietrzone. System topSafe gwarantuje pełne bezpieczeństwo, elementy drewniane i ryglujące zostały wzmocnione, zawiasy specjalnie wyprofilowane, a poza tym użyto dodatkowej, metalowej listwy. Wszystko to sprawia, że włamanie, nawet z użyciem profesjonalnych narzędzi, jest praktycznie niemożliwe.

4. Superenergooszczędne okna obrotowe. Tego typu produkty przeznaczone są do montażu w budownictwie energooszczędnym i pasywnym, które jeszcze bardziej przyczynia się do ochrony środowiska. Pakiet szybowy został włożony w ramę skrzydła, o poszerzonych drewnianych profilach. Wykorzystano pięć uszczelek. To powoduje ograniczenie powstawania mostków cieplnych i przyczynia się do zwiększenia szczelności okna. Wykonano je z najwyższej jakości drewna sosnowego, które zaimpregnowano próżniowo i dwa razy pomalowano lakierem akrylowym. Klamka ulokowana jest w dolnej części skrzydła i posiada dwustronne ryglowanie. Tego typu okna również zostały wykonane w systemie topSafe.

Charakterystyka ta miała na celu pokazać to, że firma Fakro tworzy innowacyjne i różniące się produkty, dzięki temu w jej ofercie każdy można znaleźć coś, co sprosta jego oczekiwaniom, nawet tym najbardziej wygórowanym. Jeśli chodzi o zagadnienie jakim jest Okna dachowe Fakro cena – odsyłamy na stronę sklepu wspomnianego na samym początku artykułu – Velshop.pl.