Street workout – sport idealny

Dbanie o zdrowy wygląd i pełną sprawność fizyczną to nasz obowiązek. Często jednak nie mamy czasu lub pieniędzy, by znaleźć czas na wizyty w siłowni czy klubie fitness. Niemniej jednak nie zaniedbywać codziennych ćwiczeń i spróbować różnych zestawów, które spokojnie wykonywać możemy w domu zupełnie za darmo.

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z ćwiczeniami fizycznymi wybierz taką formę aktywności, która sprawi ci wiele przyjemności. Bardzo dużo pań decyduje się na ćwiczenia fitness połączone z tańcem lub kręceniem hula-hop. Wiele kobiet decyduje się także na treningi fitness, które znajdują się na płytach CD/DVD, czy obecnie na you tube. Ćwiczenia pod okiem trenerek sprawiają, że łatwiej jest się zmotywować. Pamiętaj o muzyce energetyczne kawałki zaangażują cię w ćwiczenia i sprawią, że trening upłynie zdecydowanie szybciej. Tego rodzaju ćwiczenia należą do grupy ćwiczeń cardio, nie męczą jednak tak bardzo jak bieg oraz, co ważne, wyzwalają więcej pozytywnej energii. Jeżeli jednak nie przepadasz za takimi formami aktywności może bardziej przemówią do ciebie treningi funkcjonalne, które pozwolą ćwiczyć całe ciało w obrębie domowego ogniska, bez stresu, że ktoś nas obserwuje. Jeżeli jednak dopiero zaczynamy swoją przygodę może warto udać się na konsultacje z trenerem, który wybierze idealny dla nas zestaw ćwiczeń, który pomoże nam osiągnąć idealny efekt? Być może idealny dla nas okaże się trening crossfit przeprowadzany w sali nazwanej crossfitbox? Z pewnością spodoba on się osobom ambitnym, lubiącym nowe wyzwania i gardzącym nudom ponieważ każdego dnia czeka na nie inny zestaw ćwiczeń, tak zwany trening dnia WOD.

Innym rodzajem interesujących ćwiczeń, tym razem przeznaczonych dla osób lubiących ćwiczyć na świeżym powietrzu będzie z pewnością street workout, czyli ćwiczenia bazujące na kalistenice, które z krótkim czasie przynoszą spektakularne efekty. Ćwiczenia te, nie tylko poprawiają stan naszego ciała, ale także pomagają skutecznie dotlenić organizm, co wpływa na poprawę naszego stanu ogólnego, samopoczucia i koncentracji.